Zápisky ze 2. Age snídaně

Zápisky ze 2. Age snídaně

Co nás zaujalo na druhé age snídani

Poslední dubnový čtvrtek jsme se znovu sešli na Age snídani pořádané Age Managementem, z.s. a ze setkání vám přinášíme zápisky. Age snídaně byla tentokrát zaměřená na home office a na to, jak si udržet pracovní schopnost i při práci doma.

Snídani jsme začali úvodní rekapitulací současné situace a jejích dopadů, popisu profesního života a propojení pracovního prostředí s osobním. Poté jsme se přesunuli k domu pracovní schopnosti na home office. Co nás v jednotlivých patrech zaujalo?

1. patro – Zdraví a funkční kapacita

  • Zaměstnanci by na HO měli cítit podporu na fyzické i psychické úrovni – nastavit si plán práce, ale i relaxace, myslet na jídelníček a spánek, mít možnost sladit práci s osobními aktivitami. Důležité jsou i preventivní programy pro zvládání stresu. 

2. patro – Dovednosti, znalosti, kompetence

  • I v domácím prostředí by měl mít zaměstnanec možnost se dále vzdělávat a v případě potíží se mít na koho obrátit, například na IT službu při nefungujícím systému.

3. patro – Hodnoty, postoje, motivace

  • Znáte pyramidu potřeb? A znáte motivaci k práci vás nebo vašich zaměstnanců? A co takhle hodnoty firmy? Jsou i na HO viditelné a pracuje se s nimi? Zkuste si na tyto otázky odpovědět.   

4. patro – Pracovní prostředí

  • V neposlední řade by se mělo myslet i na předpisy, směrnice, nebo BOZP pro nastavení HO. Důležitou roli hraje i pracovní harmonogram, způsob komunikace a zpětná vazba. Zaměstnanec by měl mít možnost flexibility času a prostředí. 

Od minulého roku se výrazně mění pracovní návyky, zvyšuje se zátěž, sílí pocit nejistoty, mění se hodnoty. I z tohoto důvodu se také tématu duševního zdraví věnujeme v naší nové sérii.

Už za měsíc Vám přinese zápisky ze třetí Age snídaně. Pokud si stále nejste jistí, co si pod pojmem age management představit, podívejte se na náš článek o úspěšných příkladech praxe.

Jak zvládáte rok na home office? Co vám při práci z domova pomáhá?