Raketový start projektu Zlatá práce

V této části našeho zbrusu nového webu si budete moci přečíst o firmách i jednotlivcích, se kterými spolupracujeme. O firmách, které jsou otevřené a nediskriminují lidi na základě věku. Které dávají šanci těm, kteří o ni stojí a kteří na sobě chtějí pracovat. 

Téměř celý rok 2018 jsme byli s takovými firmami v kontaktu a zjišťovali jejich potřeby. Moc se nám například líbí přístup firmy Sádlík. Malá rodinná firma z Moravského Písku vyrábí židle. A taky pomáhá ženám 50+ v regionu, kde není tak lehké najít práci. Pan Vladimír Bednařík si je bere pod svá křídla a učí je pracovat s interním systémem. Sám je v důchodovém věku a pracuje ve firmě spolu se svým synem. Říká, že ho práce naplňuje a že by chtěl ukázat i dalším lidem, že udržovat se aktivní je důležité v každém věku. 

Vedle firem jsme oslovili také mnoho proseniorských organizací, aby nabídli svým členům naše služby. Tímto způsobem spolupracujeme např. s organizací Lepší senior, Právě teď o.p.s., Život 90, s mnoha kluby seniorů městských částí v Praze atd. atd. 

Setkali jsme se tak s mnoha lidmi, kteří s námi řešili jejich situaci a sdíleli, co je trápí. Potkali jsme paní Marii, která šla po 30 letech u firmy do důchodu, brzy ale zjistila, že jí chybí práce a aktivita a že by se chtěla do práce na částečný úvazek vrátit. Nevěřila si ale na pohovor, vždyť u něj tolik let nebyla. Potkali jsme také paní Petru, která řešila problémy se zrakem, které ji omezovaly nejen v pracovním, ale i v osobním životě. Pomohli jsme jí tedy zafinancovat operaci očí, která byla úspěšná. Po rekonvalescenci jsme s ní začali řešit také nové zaměstnání. A tak bychom mohli pokračovat dlouho.

Jsme vděční za všechny zkušenosti a partnery, které nám přinesl rok 2018, a těšíme se, jak se do toho společně s Vámi pustíme letos.

Hodnota zkušeností je nevyčíslitelná.